KOLEKCJA „ŚWIAT ZWIERZĄT”

Ekscytująca podróż do świata zwierząt
Wynaleziony w 2006 roku zentangle podbił świat. Zentangle to nowa forma sztuki, która łączy w sobie kilka kierunków jednocześnie: kreatywność, medytację, przyjemność i sposób na tworzenie oryginalnych rysunków, które swoim ciekawym wzorem mogą ozdobić niemal wszystko.
W przeciwieństwie do podobnych technik sztuki bazgrania, które wymagają całkowicie intuicyjnego rysowania, prace zentangle zwykle składają się z pewnego rodzaju powtarzających się wzorów. Na jednym rysunku można połączyć wiele wzorów, a sama technika jest w miarę dowolna i intuicyjna. Poradzi sobie z tym każdy, kto umie trzymać w dłoniach ołówek lub długopis. Nawet jeśli myślisz, że w ogóle nie umiesz rysować, zentangles potrafią stworzyć oryginalne i bardzo ciekawe prace - być może od tego warto zacząć naukę.
Zentangle zostało oficjalnie zarejestrowane jako forma sztuki w 2006 roku. Jego założycielami są Rick Roberts i Maria Thomas. Maria Thomas zajmuje się typografią i kaligrafią. Rick jest byłym mnichem, który dużo wie o medytacji. Historia mówi, że pewnego dnia odkryli, że Maria pogrążona w procesie rysowania jest w tym samym stanie, co Rick podczas medytacji. Maria i Rick pomyśleli, że mogliby stworzyć prosty system, który umożliwiłby ludziom czerpanie przyjemności z tej aktywności. Tak powstał zentangle (zen to buddyjska nazwa pojęcia „ścieżka” w znaczeniu ścieżki rozwoju, splot to zamęt, loki).
Otrzymaj e-katalog