Kolekcja „Pocztówki Podróżnicze”

Podczas podróży możemy poznać nowe kultury i cieszyć się największymi osiągnięciami ludzkości. Oczywiście chcemy zachować te wspomnienia, a pocztówki podróżnicze są świetnym rozwiązaniem do przechowywania najlepszych wspomnień z podróży.
Niesamowita układanka ma ponad dwa stulecia. Członek Królewskiego Towarzystwa Geograficznego – John Spilsbury – przykleił mapę geograficzną do tablicy, pociął ją na osobne części, przemieszał wycięte kawałki i zaprosił uczniów do ponownego złożenia mapy. Tak pojawiły się pierwsze puzzle. Pierwsze mapy-łamigłówki Johna Spilsbury'ego trafiły do sprzedaży w 1766 roku. Początkowo wykorzystywano je do celów edukacyjnych, np. podczas nauki geografii przez dzieci.

Puzzle są dziś nadal popularnym narzędziem spędzania wolnego czasu, które szczególnie uwielbiają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Producenci puzzli nie stoją w miejscu, ciągle oferują coś nowego, a ich „kreacje” cieszą się dużym powodzeniem. Pojawia się coraz więcej nowych kolekcji, których różnorodność zadowoli nawet najbardziej wybredne gusta.
Podróżując poznajemy świat, poznajemy różne kultury, przyglądamy się naprawdę największym osiągnięciom ludzkości. I oczywiście chcesz zachować wspomnienia z każdej podróży.

Pocztówka w formie drewnianej układanki jest na to idealnym rozwiązaniem.
Otrzymaj e-katalog