Zwiastuny cudu

Poczuj magiczną atmosferę z linią bajecznych zabawek i uciesz swoich bliskich
Skąd wzięła się moda na dekorowanie choinki zabawkami i girlandami? O choince istnieje piękna legenda: „Kiedy w Betlejem narodziło się Dzieciątko Jezus, na niebie zaświeciła nowa jasna gwiazda, jakby witając cudowne święto – Boże Narodzenie. Do światła Gwiazdy Betlejemskiej pospieszyli sąsiedzi pasterze i mędrcy, ptaki i zwierzęta z całego świata rzuciły się do noworodka, rośliny również przyniosły dziecku swoje dary.
Jako ostatnia przyszła choinka – w końcu jej droga od północy. Och, jak daleko! Podszedł i stanął skromnie na uboczu. – Dlaczego nie chcesz wejść? wszyscy byli zaskoczeni. „Chciałbym” – odpowiedziało – „ale obawiam się, że nie mam nic, co mogłoby zadowolić Dzieciątko Jezus. Co ja mam? Tylko szyszki, twarde i bez smaku. Co więcej, żywica jest tak lepka, że nie da się jej oderwać. Wolę patrzeć na dziecko z daleka, inaczej niechcący go przestraszę lub ukłuję igłami. ”
A potem rośliny podzieliły się swoimi darami ze świerkiem. Jabłka rumieniły się na gałęziach, dzwoniły kwiatowe dzwonki, mlecze pokryły kłujące igły srebrzystym miękkim puchem. Choinka uradowała się, nabrała śmiałości i podeszła do Dzieciątka. Widząc piękno, mały Jezus uśmiechnął się. A Gwiazda Betlejemska rozbłysła jasno tuż nad jej szczytem. Od tego czasu, jak głosi legenda, świerk pozostaje zielony przez cały rok, a raz w roku pojawia się w każdym domu i swoim świątecznym strojem cieszy dzieci i dorosłych. Ozdoby świąteczne to dobre symbole, w których splatają się różne tradycje.
Otrzymaj e-katalog